ROKA Çevre için Tasarım
tr en

İster Atma-Kullan, ister Upcycle! Yeter ki yap!


2017 yılı Kasım ayında Ek Biç Ye İç’ te gerçekleştirilen etkinliğe İleri Dönüşüm - Upcycling Design başlığı ile konuşmacı olarak davetli idik. Samimi ve izleyicilerin de katılımcı olduğu dinamik bir buluma oldu emeği geçen ve tüm katılımcılara teşekkürler. 

Etkinliğe ait tanıtım metnini paylaıyoruz:

Kendilerini “ileri dönüşüme” adamış üç kadını konuk ediyoruz bu ay.

Tüketim, ihtiyacımız olan hayati aktivitelerin yanında ilk sıraya yerleşmiş durumda, keza sonucu olarak israf hızımız her geçen gün artmakta. Çözüm daha az tüketmekte, vaz geçtiklerini yeniden gözden gecirmekte, onları hayata katmakta!

Daha önce de misafir ettiğimiz Banu Uğural, "vaz geçilmis" objelere hayat katarak ileri dönüşümün öncülüğünü yapıyor, çocuklarla yaptığı uygulamalı atölyelerle adeta yeni bir dil geliştiriyor "yaparak öğreniyor".

Pınar Akkurt, nam-ı diğer Pınarita, meraklı bir tasarımcı. İhtiyaçlar üzerinden işleyen bir tasarım serüveni var. Karaköy Lokantasının senelerdir vitrinini atıklardan el emeği göz nuruyla yarattığı eserlerle süslüyor.

Endüstri ürünleri tasarımını ileri dönüşüm için kullanan Yasemin Artut girişimci kimligiyle Roka Design markasıyla birçok projeye imza atyor.

İleri dönüşüme inanan bu üçlü kendilerine has bakış açılarıyla bir süredir atıkları azaltmak ve dönüştürmek için ellerini taşın altına koyuyor.

Sizleri bu üç kadının kişisel serüvenini dinlemek ve feyz almaya davet ediyoruz. Beraber neler yapabiliriz bir arada konuşmak için 25 Kasım Cumartesi saat 15:00’de bekliyoruz. Kayıt için info@ekbicyeic.com 'a bir mesaj atmanız kafi. Yerimiz dar olduğu için bu sekilde kayıt alıyoruz.

www.ekbicyeic.com

 

Yasemin Artut Design Studio

www.yaseminartut.com

 


ROKA Çevre için Tasarım © 2022 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır